„Nie wolno niczego nie robić tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego.” Turgieniew

„Nie wolno niczego nie robić tylko dlatego,  że nie można zrobić wszystkiego.” Turgieniew
Magdalena Teresa Reczulska

Magdalena Reczulska - Nauczyciel wspierający

Łódź, Poland
Pedagog specjalny, nauczyciel wspierający w klasie I.

Obserwatorzy

czwartek, 25 listopada 2010

Projekt Orzełków



Od początku roku szkolnego Orzełki poznają tajniki odbicia lustrzanego, czyli jednej z form symetrii osiowej. Tworzą prezentację multimedialną, robią piękne symetryczne zdjęcia, piszą referaty. Dzisiaj Kuba K. zaprezentował doskonały referat, w którym pokazał i wytłumaczył podstawowe pojęcia z tego tematu. Dużo pracy i wielka odwaga - brawo Kuba.

Czy pamiętacie jeszcze nasze wyjście do lasu na Lublinek?

Pamiętacie? Ale była zabawa. Poznawaliśmy las i jego budowę. Uczyliśmy się z jakich pięter składa się las, jakie rośliny i zwierzęta zamieszkują: ściółkę, runo, podszyt
i korony drzew.
Mateuszek pamiętał. Przysłał nam na blogg piękne zdjęcia - zobaczcie!!!



;)

piątek, 19 listopada 2010

Integracyjny Mały Przegląd - nasza szkolna nie tylko internetowa gazetka.


Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. Janusza Korczaka

nazwa Junior Gazety
INTEGRACYJNY MAŁY PRZEGLĄD

adres
ŁÓDŹ

data rejestracji
19-11-2010
Redaktorem naczelnym gazety jest p. mgr Patrycja Jabczyńska, zastępcami są p. Magdalena Reczulska oraz p. mgr Agnieszka Kacprzak, w skład redakcji wchodzą wybrani uczniowie klas III-VI. Naszym zamieram jest przybliżenie społeczności lokalnej istoty kształcenia integracyjnego oraz ukazanie wspólnej pracy i zabawy zarówno dzieci zdrowych, jak i tych o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W naszej gazetce nie zabraknie ciekawostek, porad, humoru oraz rzetelnych informacji przydatnych młodszym i starszym czytelnikom.

Takie powitanie i prezentacja naszej redakcji ukazały się na stronie www.juniormedia.pl Nasza Integracyjna bierze udział w ogólnopolskim projekcie zaproponowanym szkołom przez POLPRESS redakcje "dorosłych gazet". Patronat nad projektem objęło Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Celem projektu jest między innymi przybliżenie młodym ludziom tajników pracy dziennikarza, poznanie od kulis zadań i algorytmu pracy prawdziwej - dorosłej redakcji. Porady umieszczone na stronie junior media, wskazówki profesjonalistów i możliwość obserwacji pracy innych z pewnością pomogą początkującym szkolnym reporterom. Młodzi redaktorzy Integracyjnego Małego Przeglądu - pióra w dłoń i do pracy. Czekamy na Wasze prace i oczywiście na nasz premierowy numer gazetki.

Będziecie mogli śledzić poczynania naszej redakcji w internecie, gazetkę czytać w wersji papierowej w szkole... a może nawet taką wydrukowaną w profesjonalnej drukarni...

PS. Redaktorem naczelnym jest p. mgr Patrycja Jabczyńska - na pewno pomoże i odpowie na każde trudne pytanie. Pomogą jej w tym p. mgr Agnieszka Kacprzak i ja - Magdalena Reczulska.
POWODZENIA INTEGRACYJNI PRZEGLĄDOWCY
;))

środa, 17 listopada 2010

Na galowo!

W dniu 18 XI br odbędzie się uroczysty apel w związku z minionym Narodowym Świętem Niepodległości. Dzieci powinny być ubrane na galowo.

W tym samym dniu o godzinie 17:00 zapraszamy Państwa na zebranie z rodzicami. Bardzo mile widziana obecność wszystkich rodziców.
;)

środa, 10 listopada 2010

Pasje trzecioklasistów...


Za czasów mojego dzieciństwa Natalia Kukulska śpiewała piosenkę o tym, że każdy jakieś hobby ma.... Chłopcy zbierają bakugany, gormity, czy gogosy, interesują się kosmosem, militariami a nawet tajnikami sztuki cukierniczej. Są jednak w naszej klasie dwie młode panie, które może kiedyś zasłyną jak Agata Christie, czy Małgorzata Musierowicz i wydadzą swoje książki. Natalka U. i Zosia M. już od dłuższego czasu piszą własną książeczkę o przygodach pewnych miłych, choć nie zawsze grzecznych kotków. Opatrzona ślicznymi ilustracjami nowelka podoba się innym dzieciom, które chwalą pomysł i wykonanie. Ja również się do nich przyłączam. Brawo dziewczyny, tak trzymać.
Natalka stworzyła nawet mały album wyłącznie grzecznych kocich przyjaciół...
Moim małym - wielkim miłośniczkom zwierząt i literatury gromkie hip hip hura!!!

Nasze dzieci wiedzą, że: "Tylko słabi gracze biorą dopalacze".


W łódzkiej Manufakturze ruszyła kampania społeczna prowadzona pod hasłem: "Tylko słabi gracze biorą dopalacze", której patronuje bodaj najsłynniejszy sportowiec województwa - Marcin Gortat.
Cała społeczność naszej szkoły włącza się oczywiście w tę akcję i już od dłuższego czasu na zajęciach z informatyki, czy godzinach wychowawczych, a w klasach młodszych przy każdej możliwej okazji, temat ten jest poruszany, a sam środek i obrót nim piętnowany. Prezentacje multimedialne przygotowane przez p. Tomka rzeczowo wyjaśniają, co to za substancje oraz że są niezwykle GROŹNE dla każdego organizmu, zwłaszcza młodego.
Powtarzając za naszym koszykarzem: TYLKO SŁABI GRACZE BIORĄ DOPALACZE.

niedziela, 7 listopada 2010

Dni Otwarte



Dzień Otwarty w Integracyjnej Szkole Podstawowej Nr 67 imienia Janusza Korczaka w Łodzi.

6 listopada 2010 roku w naszej szkole zamieszkały krasnoludki ze skrzatem Mędrkiem na czele. Sympatyczne czerwone ludki oprowadzały dzieci i dorosłych po przyjaznych, przestronnych salach tej niezwykłej, małej - wielkiej szkoły. Opowiadały bajki braci Grimm, prowadziły zajęcia ruchowe, uczyły dzieci kolorów tęczy po angielsku.....,
a jeden z nich - skrzat informatyk, z interaktywnej tablicy i komputerowych monitorów zrobił bajkową kolorowankę.


Gdy dzieci oglądały przedstawienie teatralne przygotowane przez ich starszych kolegów, rodzice mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące integracyjnego systemu kształcenia oraz bogatej oferty edukacyjnej szkoły.

Smutek rozstania z sympatycznymi integracyjnymi skrzatami osłodziły dzieciom drobne upominki oraz zaproszenie na kolejne dni otwarte przewidziane na luty 2011 roku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

piątek, 5 listopada 2010

Czy znacie historię swojej szkoły?



KRÓTKI RYS HISTORYCZNY

1987 r. – do obecnej siedziby naszej placówki wprowadza się filia S.P. nr 19. Uczą się tu tylko klasy I-IV. Po ukończeniu czwartego oddziału przechodzą do macierzystej szkoły przy ul. Balonowej 1.

1991 r. – powstaje autonomiczna jednostka oświatowa o nazwie Szkoła Podstawowa nr 67.

1993 r. – pojawia się pierwszy niepełnosprawny uczestnik świetlicy. Z przyjemnością obserwujemy jego relacje z dziećmi zdrowymi. Powstaje pomysł na utworzenie klas integracyjnych.

1994 r. – zostaje zatwierdzony program świetlicy terapeutycznej. Uzyskujemy pozwolenie na otwarcie pierwszej oficjalnej klasy integracyjnej.


1995 r
. – ukazują się artykuły w czasopismach DYREKTOR SZKOŁY, KLANZA, ŻYCIE SZKOŁY na temat pracy świetlicy terapeutycznej. Podejmujemy działania w kierunku utworzenia placówki integracyjnej.

1996 r. – otrzymujemy status szkoły integracyjnej. Od tej pory nasza placówka nosi nazwę Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67.

2001 r. – powstaje Zespół Szkół Integracyjnych nr 1, w skład którego wchodzi Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 oraz Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47.

2009 r. – zostaje uruchomiony oddział przedszkolny – do szkoły zaczynają uczęszczać dzieci sześcioletnie.

2010 r. – nadanie placówce imienia Janusza Korczaka.


WYPOWIEDZI UCZNIÓW O INTEGRACJI

Kamil, kl. V
Integracja oznacza wspólne uczęszczanie do jednej szkoły dzieci zdrowych i chorych; to ich wzajemna przyjaźń. Chodząc do szkoły integracyjnej uczymy się, że trzeba pomagać innym i jak należy zachowywać się, kiedy widzimy osobę chorą.

Karolina, kl. V
Integracja to nauka siebie nawzajem, nauka wspólnego życia i podejścia do świata – dzieci zdrowe uczą się od dzieci chorych i odwrotnie.

Ewelina, kl. VI
W integracji ważna jest nauka współpracy i akceptacji. Dobrze, że są takie szkoły jak nasza – dzięki warunkom tu stworzonym, dzieci niepełnosprawne mogą uczyć się i bawić w idealnym dla siebie otoczeniu.

Ola, kl. IV
Integracja to wzajemna pomoc osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych – takie szkoły uczą jak być wyrozumiałym i miłym dla innych.

Bartek, kl. IV
Szkoła integracyjna uczy, że należy szanować osoby chore, pomagać im – czyni ludzi bardziej wrażliwymi na potrzeby innych.


Materiał pochodzi z Biuletynu Informacyjnego ISP 67 pod redakcją p. mgr Ewy Daszyńskiej, p. mgr Patrycji Jabczyńskiej i p. Magdaleny Reczulskiej

wtorek, 2 listopada 2010

Świetlicowy Bal Jesieni



W piątkowe piękne popołudnie (29 X) na naszej małej sali gimnastycznej zagościły duszki, pajączki, straszydełka, małe i większe szkielety, wiedźmy i inne niesamowite istoty. Wszystko to za sprawą miłych Pań, które zorganizowały dla naszych uczniów Helloweenowy Świetlicowy Bal Jesieni. Trzecioklasiści wszyscy na "B" także troszeczkę balowo postraszyli hi hi hi. Doskonała muzyka i pomysłowe konkursy sprawiły, że czas płynął z zawrotną szybkością i szkoda było wychodzić do domu. Zabawa była przednia, co widać na zamieszczonej fotografii.
;)
Za zdjęcia dziękuję pani Patrycji Jabczyńskiej - współorganizatorce balu.

Magdalena Teresa Reczulska

Magdalena  Teresa Reczulska
Nie wolno niczego nie robić jeżeli nie można zrobić wszystkiego. Turgieniew