„Nie wolno niczego nie robić tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego.” Turgieniew

„Nie wolno niczego nie robić tylko dlatego,  że nie można zrobić wszystkiego.” Turgieniew
Magdalena Teresa Reczulska

Magdalena Reczulska - Nauczyciel wspierający

Łódź, Poland
Pedagog specjalny, nauczyciel wspierający w klasie I.

Obserwatorzy

środa, 11 listopada 2009

Wtorkowa wizyta w Przedszkolu nr 214



We wtorek 10.XI br udaliśmy się z wizytą do zaprzyjaźnionego z naszą placówką Przedszkola Integracyjnego nr 214 na uroczystą akademię związaną z Narodowym Świętem Niepodległości. Nasi drugoklasiści, jako honorowi goście, obejrzeli program artystyczny zaprezentowany przez świetnie przygotowane i wcaaaale nie stremowane przedszkolaki. Wszyscy byliśmy pod dużym wrażeniem umiejętności, wiedzy i talentu aktorskiego dziciaczków oraz ogromu pracy włożonej przez ich Panie.
Zosia Milczarska, Kuba Śmiałowski oraz Maciuś Kowalski z ogromnym wdziękiem i zaangażowaniem deklamowali swoje wiersze. Podniosły nastrój, jaki zbudowali, udzielił się wszystkim obecnym.
Po akademii chwilka na miłe reminiscencje w sali Motylków...aż żal było wracać do szkolnych obowiązków... ;)

25. XI święto pluszowego misia - obchodzimy??? Zatem czy ....wszystkim jest potrzebny Miś !!!





Zapraszam do dyskusji na temat obchodów tego święta...czy obok Halloween
stanie się ono kolejną , troszkę pożyczoną tradycją. Wszyscy kochamy misie ...więc może warto. Przypomnę - 3 lata temu w naszej szkole obchodziliśmy już Święto Pluszowego Misia. Były konkursy, piosenki, a nawet tort ufundowany przez pana Wicedyrektora... Gospodynią tego święta była wtedy pani Julitka Skulimowska - Wilk.

Przyznam było....MISIOWO!!!

Piszcie kochani, co myślicie na ten temat. Jestem niezwykle ciekawa Waszych opinii.

Dziękuję Kubie i p. Edycie za tak czynne i systematyczne współtworzenie klasowego bloga.
Zachęcam pozostałe dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy w tworzenie kroniki kl. II b....to może być dla nas wszystkich miła zabawa i pouczająca przygoda.
Zatem ...do dzieła!!!

wtorek, 10 listopada 2009

UWAGA BARDZO WAŻNE!!!



1) Zmiana terminu uroczystości związanej z odzyskaniem niepodległości. Uroczystość odbędzie się w piątek (nie jak było podane w czwartek) i właśnie wtedy prosimy o ubranie dzieci na galowo.

2) Jeżeli Państwa dziecko jest chore i przebywa na "zwolnieniu lekarskim" bardzo prosimy o poinformowanie Wychowawcy klasy lub pedagoga wspierającego o przyczynie choroby dziecka. Jest to prośba odgórna związana z ryzykiem zachorowań i ewentualnego rozprzestrzeniania się "świńskiej" grypy. Dziękujemy.

poniedziałek, 9 listopada 2009

Zagrać każdy może jeden lepiej, inny...czyli mówiąc krótko: chłopak z gitarą byłby dla mnie? parą....






















Na dzisiaj, nasi mali konstruktorzy, mieli przynieść własnoręcznie wykonane instrumenty muzyczne...przeważały gitary, gtarki oraz mandoliny.
Wszystkie instrumenty były śliczne, wypracowanie i co najważniejsze wydawały dźwięki.
Pod batutą pani Marty orkiestra grała, aż miło!!!!

niedziela, 8 listopada 2009

Lektura!!!


Jutro tj. 09.XI. zaczynamy omawiać lekturę..."Doktor Dolittle i jego zwierzęta" .
Czy wszystkie dzieci już przeczytały???

sobota, 7 listopada 2009

MOŻE SIĘ TROSZKĘ NUDZISZ....







Zadanie 1
Dwaj ojcowie i dwaj synowie złapali łącznie 3 zające - każdy po jednym. Jak to jest możliwe?

Zadanie 2.
Mam 10 palców u rąk. Ile jest palców u 10 rąk?

Zadanie 3.
Każdy z sześciu braci ma 2 siostry. Ile jest wszystkich dzieci?

Zadanie 4.
Zmień położenie jednej zapałki w taki sposób, aby wynik się zgadzał.
Nie wolno dokładać, łamać ani zabierać zapałek. Prowadzimy
manipulacji po obu stronach równania.

XX + I = XX

ZAGADKA

Gdy obok siebie
Trzy nuty stały,
Nazwę rośliny
Zaraz przybrały.


Piłka - bumerang

Słyszeliście pewnie o używanej przez Australijczyków podczas polowań broni zwanej bumerangiem. Bumerang posiada taki kształt, że zręcznie rzucony w dal, zakreśla łuk i wraca z powrotem do rąk.

Nikt jednak nigdy nie słyszał o piłce - bumerangu. Pomyślcie, czy możliwe jest rzucenie piłki tak, aby nie odbiła się od ściany, czy innej przeszkody i wróciła do rąk, nie będąc oczywiście uwiązana na sznurku?

Jestem przekonana, że wielu z Was odpowie, iż jest to niemożliwe. A jednak sposób w jaki należy to zrobić jest taki prosty...

Odpowiedzi wpisz jako komentarz...możemy też o tych rebusach i zadaniach podyskutować w szkole...już się nie mogę doczekać!!!


ABY WYKONAĆ ZADANIA "RYSUNKOWE" MUSISZ JE WYDRUKOWAĆ...

piątek, 6 listopada 2009

Już wkrótce...Narodowe Święto Niepodległości.




Już w przyszłym tygodniu obchodzimy ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11- GO LISTOPADA (ŚRODA) zajęcia szkolne tego dnia nie odbywają się.
Uroczystość szkolna z okazji Święta Niepodległości - odbędzie się w dniu następnym tj. 12- go listopada 2009. Program poetycko-muzyczny przygotowują uczniowie naszej szkoły
==================================================
11 LISTOPADA
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – POLSKIE ŚWIĘTO NARODOWE – obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Przez tak długi czas naszego kraju nie było, podzieliły go miedzy siebie trzy mocarstwa: Austria, Niemcy i Rosja. Nie było polskiego rządu, polskich szkół, ale byli Polacy, którzy nigdy nie zapomnieli języka polskiego. Im też zawdzięczamy odzyskanie wolności pod koniec I wojny światowej. Właśnie 11 listopada 1918 roku władzę nad wojskiem przejął Józef Piłsudski, wielki polski polityk i mąż stanu.

Do czasu wybuchu II wojny światowej obchodzono to święto tylko dwa razy – w roku 1937 i 1938. Potem wybuchła II wojna światowa i Dnia Niepodległości znowu nie było. Tym razem straciliśmy wolność na 5 lat. Po roku 1945, czyli po zakończeniu II wojny światowej, komunistyczne władze naszego kraju świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca, datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski. I znów przez długie lata nie wolno było świętować 11 listopada.

Dopiero 15 LUTEGO 1989 ROKU SEJM PRZYWRÓCIŁ TO ŚWIĘTO POD NIECO ZMIENIONĄ NAZWĄ: NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Dzień ten jest wolny od pracy i zajęć szkolnych. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W wielu miastach odbywają się uroczyste akademie i wieczornice.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI TO WAŻNE ŚWIĘTO DLA NAS, POLAKÓW. POWINNO CI ONO UŚWIADOMIĆ, ŻE NIE ZAWSZE TWOI RÓWIEŚNICY ŻYLI W WOLNYM KRAJU.



Edyta Kowalska zaczerpnięto ze str http://www.superkid.pl/pl/

Magdalena Teresa Reczulska

Magdalena  Teresa Reczulska
Nie wolno niczego nie robić jeżeli nie można zrobić wszystkiego. Turgieniew